null

Drukarka fiskalna online- czy jest wymagana i jak dostarczyć do niej Internet?

Kasy fiskalne online wprowadziły duże zmiany podczas ewidencjowania sprzedaży. Urządzenie komunikuje się z Centralnym Rejestrem Kas. Gromadzi raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zmiany w zaprogramowanych stawkach VAT.

Kasy i drukarki online to urządzenia fiskalne, które posiadają funkcję pozwalającą na przekazywanie – bezpośrednio i automatycznie – gromadzonych danych do Centralnego Repozytorium Kas, podlegającemu Ministerstwu Finansów.

Drukarka fiskalna online stała się wymogiem od 1 stycznia roku 2023 roku. Wszyscy podatnicy ewidencjonujący sprzedaż na kasie fiskalnej będą zobligowani do zakupu i używania kasy fiskalnej online.

Drukarka fiskalna online – jak działa?

Dane transakcji są przesyłane automatycznie do Centralnego Repozytorium Kas za pomocą sieci teleinformatycznej. Ten proces jest poza klientem, natomiast obowiązkiem klienta jest dostarczenie Internetu by umożliwić połączenie kasy fiskalnej z Repozytorium.

Drukarka fiskalna online -jak dostarczyć Internet?

Internet jest obowiązkowy do prawidłowego użytkowania kasy fiskalnej online. Istnieje kilka sposób na połączenie kasy fiskalnej z Internetem. Pierwszym sposobem jest podłączenie portu USB z CRK. Jeśli jest taka możliwość podłącz drukarkę do CRK po LAN/ Ethernet. Jest to najszybsza i najprostsza metoda.

Jest też możliwość połączenia bezprzewodowego, jednak przy tej opcji należy wybrać kasę fiskalną online z opcją Wi-Fi.

Drukarka fiskalna online i e-paragon.

Obowiązkiem sprzedawców towarów i usług, którzy chcą korzystać z opcji paragonu elektronicznego  jest posiadanie drukarki fiskalnej online z opcją e-paragon. WarPol.Info dystrybuuje urządzenia tego rodzaju od firmy Posnet. Drukarki z tą opcją są dopasowywane indywidualnie do potrzeb klienta.thermal-xl2-online-201-5.png

W naszej ofercie znajdują się:

  • Thermal XL2 online
  • Thermal HX online
  • Thermal HD online