null

E-paragon- czym jest i jakie niesie za soba korzyści?

Eparagon to rozwiązanie, które przyciąga zainteresowanie coraz to większych firm na polskim rynku. Czym jest i dlaczego przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenie tego oprogramowania?

E paragon to pełnoprawny elektroniczny zamiennik tradycyjnego papierowego paragonu. Umożliwia całkowitą rezygnację z drukowania papierowych wydruków fiskalnych. Prawnie został wprowadzony do użytku dla klientów w kwietniu 2020 roku na mocy art. 111 ust.3a pkt 1 ustawy o VAT. 

By móc użytkować eparagon w swoim biznesie należy posiadać drukarkę fiskalna online z opcją e-paragon oraz repozytorium dla paragonów. W swojej ofercie posiadamy autorskie rozwiązanie fCloud, które stworzone zostało, by przechowywać wszelkie wydruki fiskalne.

Dowiedz się więcej o fCloud

 

Jakie są korzyści dla przedsiębiorstwa z e-paragonu?

wpi_4.pngPierwsza podstawową korzyścią z e-paragonu jest zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych o 95%. Są to koszty stałe, zajmujące dużą część wydatków przedsiębiorstwa. Obejmują one przede wszystkim koszt papieru, tuszu do drukarki i tonera. 

 

 

 

 

wpi_2.pngE-paragon jest rozwiązaniem wspierającym środowisko. W obecnych czasach konsumenci dużo chętniej wybierają takie rozwiązania, co później bezpośrednio wpływa na sprzedaż. Buduje to wyobrażenie firmy świadomej i dbającej o planetę.

 

 

 

 

wpi_3.png

Tworzenie obrazu firmy świadomej ale i samo polepszanie "user experience" jest bardzo ważne, by mieć przewagę nad swoimi konkurentami. Wszelkie procesy fiskalizacji jak i reklamacje, wymiany czy zwroty są zautomatyzowane i nie będą wymagały posiadania oryginalnego papierowego wydruku. 

 

 

 

 

wpi_5.png

Elektroniczny paragon zapewnia większą ilość informacji o kliencie, co kupił w jakiej ilości i kiedy. Ułatwia to ustanawianie nadchodzących promocji, wyprzedaży lub planowanie zwiększania cen poszczególnych towarów.

 

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o e-paragonie?

 Skontaktuj sie z nami