fCloud - automatyczna archiwizacja paragonów w chmurze

Rozwiązanie fCloud firmy WarPol.Info to dedykowane repozytorium na e-paragony. Usługa jest dostępna w modelu SaaS, głównie dla działów finansowo-księgowych dużych i średnich przedsiębiorstw. fCloud zapewnia elektroniczną bazę danych w chmurze, która przechowuje informacje o wystawionych paragonach fiskalnych w formie elektronicznej. fCloud gwarantuje prawidłowe i terminowe archiwizowanie danych w przypadku stosowania kas (drukarek fiskalnych) z kopią elektroniczną online.

Jest to część systemu e-paragonów, który został wprowadzony w Polsce w celu umożliwienia sprzedawcom rezygnacji z drukowania tradycyjnych paragonów fiskalnych na papierze i wystawiania ich w formie elektronicznej.

Skontaktuj się z doradcą

fcloud dashboard
Dashboard fCloud
fcloud drukarki
Panel zarządzania fCloud - drukarki
fcloud błędy
Panel zarządzania fCloud - liczba błędów napotkanych na danej lokalizacji
symbol plus

Archiwizacja e-paragonów w usłudze f-Cloud

System e-paragonów został wprowadzony w Polsce w celu umożliwienia sprzedawcom rezygnacji z drukowania tradycyjnych paragonów fiskalnych na papierze i wystawiania ich w formie elektronicznej. Usługa f-Cloud spełnia tym samym wymaganą przez Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. par14 p8 ust 1 konieczność prawidłowego i terminowego archiwizowania danych w przypadku stosowania kas (drukarek fiskalnych) z kopią elektroniczną.

- Rozwiązanie fCloud eliminuje potrzebę instalacji, uruchamiania, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej po stronie Klienta. Firma WarPol - dostawca platformy - gwarantuje ciągłość działania usługi i bezpieczeństwo przechowywania danych.
- Dzięki repozytorium na e-paragony f-Cloud, przedsiębiorstwa uzyskują bezpośredni dostęp do każdego wydruku z każdej drukarki fiskalnej; możliwość monitorowania na bieżąco archiwizacji paragonów z drukarek fiskalnych; możliwość szybkiego odszukania konkretnego paragonu. 
- f-Cloud to centralny system zarządzania e-paragonami. W odróżnieniu od innych narzędzi pomocnych w analizie sprzedaży, wszystkie składniki f-Cloud są dostępne w jednym miejscu, co zapewnia łatwość obsługi i dowolność w dostosowaniu do wymagań raportowo-analitycznych każdej firmy.

Dlaczego warto wybrać f-Cloud firmy WarPol.Info?
f-Cloud kompletne rozwiązanie do archiwizacji e-paragonów w chmurze. Nie wymaga od klienta inwestycji w budowanie specjalistycznej infrastruktury informatycznej oraz posiadania zaplecza technicznego czy długotrwałych testów wdrożeniowych. 

 • f-Cloud powstał na bazie wieloletnich doświadczeń i współpracy z klientami z branży handlu detalicznego.
 • Wszystkie informacje przechowywane w repozytorium są chronione przed nieuprawnionym dostępem i przetwarzaniem, co zapewnia bezpieczeństwo danych klientów i sprzedawców.
 • Intuicyjny interfejs użytkownika upraszcza proces obsługi.
 • f-Cloud jest usługą dostępną w modelu subskrypcyjnym.
 • WarPol udostępnia usługę f-Cloud również w wariancie premium, wzbogaconą o analitykę danych biznesowych FCBI (Fiscal Cloud Business Intelligence) przedsiębiorstwa i monitoring statusu drukarek fiskalnych.
 • Obniżenie kosztów infrastruktury IT

  Przystąpienie do platformy fCloud eliminuje konieczność ponoszenia kosztownych inwestycji związanych z budowaniem specjalistycznej infrastruktury informatycznej do archiwizowania e-paragonów, posiadania zaplecza technicznego czy długotrwałych testów wdrożeń.

 • Niezawodność działania

  fCloud przenosi dotychczasowe obowiązki klienta, takie jak instalacja, uruchamianie, zarządzanie, aktualizacja czy pomoc techniczna, na Warpol.Info – dostawcę usługi, zapewniając tym samym ciągłość i niezawodność działania aplikacji.

 • Szybki dostęp do danych

  Innowacyjność usługi fCloud polega na jednoczesnej możliwości pobierania, zarządzania i archiwizowania danych, zapisanych w kopii elektronicznej drukarek fiskalnych, z możliwością prezentacji danych na bieżąco za pośrednictwem strony www.

 • Bezpieczeństwo

  Witryna fCloud została zaprojektowana z myślą o optymalnej obsłudze najnowszych wersji przeglądarek Chrome, Safari oraz Firefox.

e-paragon białe logo

E-paragony, czyli paragony w formie elektronicznej, mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych paragonów drukowanych na papierze. 

E-paragony zapewniają:

 • Oszczędność papieru - dzięki e-paragonom nie trzeba drukować paragonów na papierze, co wpływa korzystnie na środowisko i pozwala na oszczędność kosztów związanych z zakupem papieru i drukarki.
 • Łatwość przechowywania - e-paragony są przechowywane w formie elektronicznej, co oznacza, że nie zajmują miejsca w tradycyjnych segregatorach i można je przechowywać przez długi czas na komputerze, smartfonie czy w chmurze.
 • Łatwość weryfikacji - e-paragony są weryfikowane automatycznie przez system, co oznacza, że łatwiej wykryć ewentualne błędy czy nieprawidłowości niż w przypadku tradycyjnych paragonów.
 • Łatwość wyszukiwania - dzięki przechowywaniu e-paragonów w formie elektronicznej, można je łatwiej wyszukać i odnaleźć w razie potrzeby.
 • Bezpieczeństwo - e-paragony są chronione przed nieuprawnionym dostępem i przetwarzaniem, co zwiększa bezpieczeństwo danych klient
list icon

Abonament rozszerzony f-Cloud Pro

Funkcjonalności f-Cloud w kontekście usługi SaaS obejmują archiwizację e-paragonów w chmurze/repozytorium e-paragonów. Aby zapewnić poprawną pracę platformy, konieczne jest zainstalowanie na urządzeniach sprzedaży lokalnych agentów, dostarczanych bezpłatnie przez Warpol. Info, którzy przesyłają do systemu f-Cloud informacje o dobowej sprzedaży swojej drukarki fiskalnej.

W przypadku dużych i rozproszonych instalacji, możliwe jest zastosowanie pośrednika (proxy) do zbierania i tymczasowego przechowywania danych dla całej sieci. f-Cloud MS kontroluje na bieżąco stan pracy każdej drukarki działającej w systemie i zbiera statusy z urządzeń w celu ich raportowania do platformy.

Ponadto, f-Cloud daje użytkownikom możliwość samodzielnego działania lub diagnozowania zgłaszanych błędów. Wszystkie informacje dostarczane przez terminale są odpowiednio przygotowywane i składowane na platformie HACMP, a transmisja danych od agentów do platformy f-Cloud odbywa się za pośrednictwem bezpiecznego i szyfrowanego kanału internetowego TLS.

 • prezentacja danych w ujęciu wertykalnym
 • interaktywne dashboardy
 • zapytania
 • powiadomienia i ostrzeżenia
 • raportowanie biznesowe
 • zarządzanie wskaźnikami wydajności i strategią KPI
 • wyszukiwanie i współpraca
 • narzędzia analityczne np. średni obrót per lokalizacja, stanowisko, region dzienny, miesięczny