e-paragon - elektroniczny paragon fiskalny

E-paragon to rozwiązanie firmy WarPol.Info dla retail, e-commerce i ich klientów będące pełnoprawnym zamiennikiem dla tradycyjnego paragonu fiskalnego.

Paragon elektroniczny wprowadzony został w Polsce w celu umożliwienia sprzedawcom rezygnacji z drukowania tradycyjnych paragonów fiskalnych na papierze i wystawiania ich w formie elektronicznej.

e-paragon_sygnet_color.jpg

W celu zastosowania rozwiązania należy spełnić podstawowy wymóg jakim jest posiadanie drukarki fiskalnej online z opcją e-paragon oraz chmury obliczeniowej, w której paragony te będą w bezpieczny sposób przetwarzane i przechowywane. Istnieje możliwość umieszczania na serwerze WarPol.Info - fCloud. E-paragony zawierają te samą informacje, która znajduje się na papierowym odpowiedniku.

Wydanie e-paragonu klientowi może nastąpić poprzez:

 • e-mail
 • za pośrednictwem aplikacji mobilnej z odpowiednią funkcjonalnością
 • SMS

 

Jak działa e-paragon dla biznesu i klientów?

Klient wybiera czy chce otrzymać paragon w formie papierowej czy elektronicznej. Na tym etapie drukarka automatycznie wysyła dane do Ministerstwa Finansów oraz archiwizuje dane fiskalizacji na platformie (fCloud). Paragon elektroniczny zostaje przekazany klientowi za pomocą e-maila, aplikacji lojalnościowej lub wiadomością SMS.

e-paragon_jak_dziala.png

Skontaktuj sie z doradcą

 

Od kiedy obowiązuje e-paragon? Podstawa prawna.

Od kwietnia 2020 r. sprzedawcy towarów i usług, którzy ewidencjonują sprzedaż przy pomocy kas online, mogą wystawiać e-paragony fiskalne.

E-paragony to nic innego jak paragony w postaci elektronicznej. Już dziś są one zrównane pod względem prawnym z paragonami papierowymi. Tak wynika z art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy o VAT. Przepis ten mówi, że podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani wystawić i wydać nabywcy paragon fiskalny lub fakturę z każdej sprzedaży:

a) w postaci papierowej lub 
b) za zgodą nabywcy w postaci elektronicznej, przesyłając ten dokument w sposób z nim uzgodniony.

symbol plus

Korzyści elektronicznego paragonu

 • Zmniejszenie kosztów

  Przy zaimplementowaniu platformy e-paragon obserwuje się zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych o 95%.

 • Usprawnienie procesu fiskalizacji

  E-paragony usprawniają procesy takie jak: reklamacja, wymiana oraz zwroty towarów i usług.

 • Ekologia

  Według badań konsumenci dużo chętniej wybierają rozwiązania wspierające środowisko kiedy mają taką możliwość.

 • Dostęp do większej ilości informacji o kliencie

  Z e-paragonem sklep zyskuje dostęp do znacznie większej ilości informacji o kliencie, dzięki temu analiza kupujących oraz zarządzanie cenami jest dużo prostsze

ECBC logo białe

E-paragon wykorzystywany jest głównie w branży retail, ale używa się go także w sklepach e-commerce. W przypadku branży e-commerce bardzo dobrze sprawdza się z fiskalizatorem ECBC, z którym jest w pełni kompatybilny.

Fiskalizator ECBC (eCommerce Business Connector) to platforma dedykowana dla branży e-commerce gwarantująca bezpieczny proces fiskalizacji, każdej przesyłanej transakcji, nawet w przypadku awarii lub innych problemów z urządzeniem.

Inteligentny automat ECBC jest to odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorców prowadzących sprzedaż internetową, gdzie wymagana jest 100% fiskalizacja sprzedaży, a liczba transakcji jest nieograniczona.

list icon

Drukarka fiskalna online z opcją e-paragon

Obowiązkiem sprzedawców towarów i usług, którzy chcą korzystać z e-paragonu jest posiadanie drukarki fiskalnej online z opcją e-paragon. WarPol.Info dystrybuuje urządzenia tego rodzaju od firmy Posnet. Drukarki z tą opcją są dopasowywane indywidualnie do potrzeb klienta.

W naszej ofercie znajdują się:

 • Thermal XL2 online
 • Thermal HX online
 • Thermal HD online